Zielony stan Waszyngton

Zielony stan Waszyngton

Marihuana w stanie Waszyngton legalna jest do celów medycznych i rekreacyjnych.

Cannabis do celów medycznych i rekreacyjnych jest legalne w stanie Waszyngton
Marihuana do celów medycznych i rekreacyjnych jest legalna w stanie Waszyngton

Waszyngton to stan, w którym dech zapierają nie tylko piękne górskie widoki, ale i wysokiej klasy legalna marihuana. Zioło jest tu legalne i sprzedawane w autoryzowanych przez stan sklepach. 
Z góry uprzedzam was, że nie jestem specjalistą i jeśli popełnię błąd rażący w oczy znawców tematu- wybaczcie. Nie zachęcam ani nie odradzam wam zagłębiania się w nazewnictwo i specyfikę cannabis. Wpis ma charakter poglądowy – czytacie na własną odpowiedzialność 😉

Cannabis do celów rekreacyjnych

W Seattle wiele jest sklepów, w których legalnie kupicie cannabis.

Cannabis guide & map of Washington state
Mapa sklepów z cannabis w stanie Waszyngton

Nie są to zaplute nory w ciemnych uliczkach, a normalne komercyjne miejsca widniejące na liście sklepów autoryzowanych . Klienci mają przynajmniej 21 lat, a ich dowód osobisty sprawdzany jest 2-krotnie: przy wejściu i przy kasie. Mnogość oferowanych przez sklepy produktów jest ogromna, a obsługa doradza najlepsze rozwiązania. 

W Seattle istnieje też przemysł turystyczny oparty o marihuanę. Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda legalna uprawa marihuany? W Seattle podczas zorganizowanej wycieczki, możecie przespacerować się przez las Cannabis i na własne oczy zobaczyć jak robi się olej z marihuany.

Cannabis do celów medycznych

Medyczna marihuana pojawiła się w stanie Waszyngton już w 1998 roku. Po poprawkach ustawy w kwietniu 2015 pacjent może posiadać przy sobie:

  • 3 uncje (78g) konopi
  • 48 uncje (793g)  produktu nasączonego w postaci stałej
  • 216 uncje (6,1kg) produktu nasączonego w postaci ciekłej
  • 21 gramów koncentratu cannabis

Pacjent może też,w zależności od wskazań lekarza, samodzielnie hodować od 4 do 6 roślin. “Zielony ogródek” może być wspólnie uprawiany nawet przez 4 pacjentów, a łączna liczba roślin może wynosić do 60 krzaków. Pacjenci są zwolnieni z podatku od sprzedaży (VAT?) ale wciąż obowiązuje ich 37% podatek akcyzowy.

Czego nie wolno w stanie Waszyngton

To, że marihuana w Seattle jest legalna nie znaczy wcale, że nie ma żadnych restrykcji związanych z jej zażywaniem. Tuż po zalegalizowaniu rekreacyjnej marihuany w listopadzie 2012 jej entuzjaści zebrali się pod Space Needle na jedno wielkie palenie. Policja zgarnęła ich w mgnieniu oka bo marihuany, tak jak alkoholu, nie można spożywać w miejscach publicznych.

Podczas prowadzenia pojazdu w waszej krwi nie może być 5 nanogramów THC. Jeśli jest 5 i więcej nanogramów łamiecie prawo tak jak kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Sklepy z marihuaną nie mogą znajdować w odległości 1000 stóp (304metrów) od miejsc w których mogą przebywać nieletni (szkoły, biblioteki, parki, boiska itp.).

Należy też zwrócić uwagę na to, że wiele apartamentowców nie zezwala na palenie czegokolwiek w swoich murach. Jeśli więc zamierzacie zaszyć się w zaciszu własnego mieszkania, również możecie mieć kłopoty.

Najciekawszą dla mnie rzeczą jest coś innego. Wielu pracodawców praktykuje “Drug-Free Workplace” czyli ‘Miejsce pracy wolne od narkotyków wstępie zaznaczając, że pracodawca poprosi cię o zrobienie “pipi” do słoiczka w celu wykrycia narkotyków. Taki, zgodny z prawem, test może pojawić się tak na początku zatrudnienia jak i w jego trakcie. Jeśli wyniki testu na obecność narkotyków będą pozytywne możecie pracy nie dostać lub ją stracić.

Widzicie więc: to, że cannabis w Seattle jest legalne tak do celów medycznych jak i rekreacyjnych nie znaczy wcale „hulaj dusza-piekła nie ma„.

One thought on “Zielony stan Waszyngton

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s